2000-2005 թթ. - Ռուս-Հայկական (Սլավոնական) պետական համալսարան, սոցիալ-մշակութային սպասարկման և զբոսաշրջության ֆակուլտետ։
2011-2016 թթ. - Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարան (ASPU), կիրառական հոգեբանության ամբիոնի հայցորդ։
Մասնագիտացում
Սպասարկման և զբոսաշրջության մասնագետ։
2025 թ. - մինչ օրս- Միջազգային առևտրի կենտրոն (ITC) Հայաստան, ազգային խորհրդատու։
2025 թ. - մինչ օրս - Ռուս-Հայկական համալսարան, հոգեբանության ամբիոն, ավագ դասախոս։
2022 թ. - մինչ օրս - «ՄԻԱՍԻՆ» կրթամշակութային, սոցիալական, հոգևոր-դաստիարակչական համահայկական հասարակական կազմակերպություն,, համահիմնադիր։
2023-2025 թթ.-Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարություն, միջազգային համագործակցության վարչություն, արտահանման խթանման բաժնի պետ։
2021-2022 թթ.-Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարություն, Միասնական սոցիալական ծառայություն, Աջափնյակ և Դավթաշեն տարածքային կենտրոնի տնօրեն։
2020-2021 թթ.-Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարություն, Երևանի սոցիալական ապահովության ծառայություն, Մաշտոցի սպասարկման բաժնի պետ։
2019-2020 թթ.-Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակ,
Եվրոպայի հայկական համայնքների վարչություն, առաջատար մասնագետ։
2011-2016 թթ.-Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարարություն, «Հայրենիք-Սփյուռք» կենտրոն ՊՈԱԿ, սփյուռքյան մշակութային խմբերի պատասխանատու։
2004-2011 թթ.-Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարան, հոգեբանության ամբիոն, լաբորանտ։